Особливість облицювання вуличних камінів та печей, грилей-барбекю, тандирів, мангалів і вогнища полягає в тому, що вживаний обробний матеріал повинен одночасно витримувати різкі перепади температури - від - 30 і до 500 за Цельсієм, і бути ще і волого- та морозостійким. Оскільки велика частина вуличних комплексів знаходяться на відкритому повітрі, у кращому разі під накриттям, то постійно відчувають на собі зміни вологості і температури. "Найскладніший" випадок - це розтопити вуличний мангал або піч в сирий або морозний день, що набрали в себе вологи ( лежав і танув сніг, йшов косий дощ, туман, тощо ) . Так, взагалі, робити не рекомендується. Але…
Гадаєте, це когось зупиняє ?! М'ясо замариноване, горілка гріється – отже, треба пекти !
Який матеріал витерпить подібні "знущання"? Мармур, граніт і клінкер мають стійкість до вологи і морозу, завдяки низькому влагопоглинанню, але різких перепадів температури - не витримують. Гіпс - не терпить ні вуличних навантажень, ні нагріву.
Отже, шамот. Тільки шамот.
Саме шамотна термостійка кераміка годиться для таких непростих умов служби. Тобто, шамот призначений не лише для викладання топок, але й чудовий декоративний матеріал. Різноманітність термостійкої глазурі, багатство ефектів кераміки розширює можливості оформлення вуличних барбекю. Шамотна плитка використовується, в-першу чергу, для обрамлення топки барбекю, для обмуровки найгарячих зон, навколо паливневих дверець, для полиці робочого столу і інших горизонтальних поверхонь.