Про шамот

ШАМОТНА ПЛИТКА РУЧНОЇ РОБОТИ . ОСОБЛИВОСТІ.

Плитка шамотна виготовляється в нашій майстерні невеликими партіями, вручну. Внаслідок цього, плитка має відмінності у відтінках і в розмірах, сліди від пальців, розпис - сліди від мазків пензля. Як не зустріти двох абсолютно однакових людей на Землі - так Ви не знайдете у нас двох абсолютно однакових виробів. Такі відмітини якраз є характерною відмінністю плитки ручної роботи від виробів масового виробництва, і мають особливу цінність серед шанувальників "живого" продукту з душею". При високій температурі випалення шамотна плитка отримує як високу термостійкість, так і механічну міцність, стійкість до вологи та морозу.

Наше гнучке виробництво дозволяє випускати індивідуальні вироби під замовлення, одинично або дрібносерійно, по Ваших кресленнях, ескізах або зразках.

 Перед кладкою плитку необхідно розкласти на полу в приміщенні, де проходять роботи, по відтінках та  розмірах.

Зазвичай використовують два абсолютно різних метода. Або перемішують вироби з різних ящиків, що б отримати в результаті рівномірну строкатість і перепад в розмірах. Або сортують плитку на різні грані майбутнього виробу ( падіння світла одні і ті ж вироби дає різні відтінки ).

Шамотна плитка використовується як для облицювання поверхонь ( каміни, печі, барбекю, сауни ), що нагріваються - так і для обробки інтер'єру та фасаду. У кожному випадку вона витримує різні навантаження - нагрівання на печах або зовнішні чинники на вулиці. Відповідно, при монтажі шамотної плитки необхідно використати види клеїв, які відповідають умовам експлуатації. Для печей - термостійкі еластичні ( добре показують себе термоклею фірми РАТ, Австрія ), а на фасад - еластичні морозостійкі.

При облицюванні шамотної пічної кладки шамотною плиткою немає необхідності в попередній штукатурці кладки, тим більше - слабким розчином. Шамотна плитка має КТР ( коеффіцієнт термічного розширення ), ідентичний КТР шамотної кладки, тому краще якщо товщина клею буде мінімальною. Спочатку укладають горизонтальні полиці і зовнішні кути, декор - а потім заповнюють простори, що залишилися. Сперш монтують шамотні елементи, а вже потім ( у разі присутності таких ) робляться штукатурні роботи. У разі облиштування печей і камінів, шви бажано затирати тим самим розчином, що і штукатурять. Шви заповнюють з шприца, акуратно затираючи його пензлем або пальцем. Якщо шамотну плитку заздалегідь покрити гідрофобизирующими просоченнями для каменю і кераміки, на водній основі - Ви полегшуєте собі як процес відмивання плитки від розчину , так і подальший догляд.

Шамотна глазурована цеглина зазвичай має форму бруска в перерізі 55*55, і цього часом буває недостатньо для кладки топки відкритого каміна . У таких випадках, кладку ведуть в два шари - з тильної частини глазурованої цеглини, паралельно, кладуть звичайну шамотну цеглину, зазвичай на ребро. Сумарно, товщина двох шарів цеглини є достатньою. Так само, глазурованим шамотним бруском можна облицьовувати опалювальну піч - замість кахлю. Двошарова кладка, маючи ту саму  загальну товщину але не має наскрізних швів, завжди буде краща за одношарову. Між шарами можна закласти повітряний проміжок, виключивши саму можливість утворення тріщин в зовнішньому шарі з глазурованого бруска. Поверхня такої печі по красі, зручності у догляді, тепловіддачі - буде подібна до кахельної, тільки матиме вигляд цегляної кладки. Втім, глазурована шамотна цеглина не має жорсткої прив'язки до кладки печі, а тому ми можемо дозволити собі усі інструменти властиві архітектурній цегляній кладці, такі як  комбінація різних кольорів і фактур, викладання візерунків, уступів, арок і іншого.